KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11819674

nr 1181 9674

Eric Lundgren

(f. 1907), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 59, Göteborgs hamn med Masthuggskyrkan, 50x60

Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

150 kr

måndag 7 maj 2018
kl 20:56:04

3/5 14:55:07 1      100 kr
7/5 20:07:02 2      Vinnande bud

Eric Lundgren

Läs mer om Eric Lundgren